Każda pora roku wymaga od nas właściwej pielęgnacji ciała i włosów. Lato sprawia, że włosy są suche, łamliwe i pozbawione blasku. Warto wówczas postawić na kosmetyki nawilżające, silnie regenerujące i chroniące przed nadmiernym słońcem. Oprócz kosmetyków z filtrem UV stosuj lekkie odżywki zapewniające dobrą kondycję włosów. Do suchych i normalnych polecamy odżywkę ziołową „Zioła i witaminy” Fitomed z wyciągiem ziela skrzypu polnego, szyszek chmielu, witaminą E i witaminami z grupy B.

Dlaczego wyciągi ze skrzypu polnego i szyszek chmielu są pożądanymi składnikami naszych kosmetyków pielęgnacyjnych do włosów?

Skrzyp polny występuje w całej Europie; w Polsce roślinę tę można spotkać na dzikich terenach. Skrzyp zawiera duże ilości krzemu i wiele innych składników odżywczych. Wykorzystywany do pielęgnacji skóry i paznokci, ceni się go również za dobroczynne działanie na włosy. Skrzyp przyjmowany w formie suplementów diety bądź stosowany jako składnik wcierek, szamponów i odżywek działa wzmacniająco na włosy, podnosi ich poziom nawilżenia, zmniejsza wypadanie, przyspiesza porost, przeciwdziała rozdwajaniu się końcówek oraz zwalcza łupież.

A jaki wpływ na włosy ma chmiel?

Wyciąg z szyszek chmielu zawiera wiele cennych witamin i minerałów, w tym witaminę C, witaminy z grupy B, kwas foliowy, wapń, żelazo, magnez, fosfor, potas, cynk, garbniki i alfa- kwasy. Wzmacnia cebulki, przyspiesza porost włosów, odżywia, poprawia strukturę włosa, dodaje im blasku i uelastycznia, chroni przed osłabieniem i wypadaniem, eliminuje łupież, reguluje pracę gruczołów łojowych, działa przeciwbakteryjnie.

Teraz, gdy znasz już drogocenne działanie naturalnych składników odżywki ziołowej „Zioła i witaminy”, czy wprowadzisz ją do swoich codziennych rytuałów pielęgnacyjnych? :)

Warto dodać, że odżywka jest lekka i nie obciąża, możesz ją stosować codziennie po umyciu włosów. Dla uzyskania lepszego efektu pielęgnacyjnego polecamy także szampon do włosów suchych i normalnych „Mydlnica lekarska”. :)