Dziś post edukacyjno-informacyjny

Naszą misją jest tworzenie kosmetyków pochodzących z właściwości naszej natury. Chcemy też opowiadać Wam co nieco właśnie o tej naturze! Na tapetę bierzemy dwa składniki: uczep trójlistny i bratek polny. 

Uczep trójlistny nie jest bardzo popularną rośliną, chociaż występuje na większości terenu w Polsce – jest gatunkiem pospolitym. Nasza firma nieustannie odkrywa jego właściwości. W połączeniu z innymi składnikami aktywnymi uczep ma zbawienne działanie dla skóry. 

Okres jego kwitnięcia przypada między lipcem a październikiem. Z perspektywy rolnictwa to chwast, jednak w zielarstwie, to roślina bogata w fitozwiązki – rejestruje się w niej konkretną aktywność biologiczną! 

Wyciąg z uczepu trójlistkowego posiada wartości prozdrowotne – detoksykuje nasz organizm i uspokaja umysł.

Dla nas, czyli specjalistów od pięknej skóry, uczep trójlistny rewelacyjnie łagodzi wszelkie obrzęki i zmiany trądzikowe. Zaleca się go osobom o skórze wrażliwej, z tendencjami alergicznymi, czy też cierpiącym na łuszczycę. Wyciąg z uczepu wspomaga też gojenie się skóry.

Zaleca się go także do pielęgnacji skóry niemowląt i dzieci, która reaguje podobnie do skór wrażliwych u osób dorosłych. Przy regularnym stosowaniu kosmetyków z tym składnikiem, skóra staje się widocznie ujędrniona i złagodzona. 

Bratek polny, czy inaczej: fiołek trójbarwny, to roślina należąca do rodziny fiołkowatych. W Polsce jest gatunkiem pospolitym, który wyrasta „na dziko”. Czas kwitnięcia bratka przypada między czerwcem a wrześniem. W ogrodnictwie określa się go jako chwast. Ponieważ słynie z intensywnego, bardzo ładnego zapachu, jest popularnym składnikiem w perfumiarstwie. Posiada sporo witaminy C, dzięki czemu zażywanie suplementów, czy też naparów z dodatkiem bratka polnego, wspierają odporność organizmu. 

Ponadto, bratek w swoim składzie zawiera m.in. olejek eteryczny, naturalne saponiny, czy kwas salicylowy.

Wobec czego, jego działanie wpływa bardzo pozytywnie na zmiany trądzikowe – bratek ma właściwości antybakteryjne. Podobnie do uczepu trójlistnego, w połączeniu z innymi składnikami skutecznie wspomaga walkę z trądzikiem i wypryskami na skórze. Warto wspomóc skórę działaniem od wewnątrz, czyli poprzez herbatki ziołowe z bratka – to podbije działanie kosmetyku.

Ponieważ doceniamy działanie natury i te dwie rośliny pasują nam do siebie jak ulał, dodaliśmy je do Esencji nawilżającej „Bratek”. Produkt jest dedykowany osobom o cerze trądzikowej i tłustej. Wyciągi z uczepu trójlistkowego i bratka polnego, w połączeniu z hydrolatami: miętowym i oczarowym; wyciągiem z wierzby białej, kwasem hiaulronowym i pantenolem tworzą naszą esencję, która widocznie łagodzi skórę, redukuje wydzielanie łoju i czyni skórę świeżą.

 Esencję znajdziecie na stronie http://bit.ly/3sEvY7I