Peeling kawowy to naturalny sposób na gładką i ujędrnioną skórę!

Kawa ma szereg korzystnych właściwości dla naszego zdrowia. Kofeina, zawarta w kawie, zapobiega nadmiernemu odkładaniu się tłuszczu w tkankach, naturalny filtr UV i kwas chlorogenowy chroni przed wolnymi rodnikami, a zawarte polifenole opóźniają proces rozkładu witaminy C. Taki kawowy rytuał możesz go wykonywać sama w warunkach domowych. Polecamy Wam kilka przepisów peelingu kawowego:

1. Peeling-maseczka z sokiem z cytryny

  • 2 łyżki zmielonej kawy,
  • oliwa,
  • sok z cytryny.

Przygotowanie:
Kawę zaparzamy w małym dzbanuszku, fusy studzimy, dodajemy odrobinę oliwy i soku z cytryny. Mieszamy do uzyskania gładkiej masy, a następnie wmasowujemy w wilgotną skórę i po kilku minutach spłukujemy. Taki peeling możemy zastosować zarówno na ciało jak i twarz. Po zastosowanym peelingu polecamy w twarz i ciało wmasować olej nierafinowany z pestek aronii.

2. Peeling złuszczający – z solą morską

  • 2,5 łyżki kawy,
  • 1 łyżka soli morskiej,
  • oliwa.

Przygotowanie:
Kawę zaparzamy, studzimy fusy, dodajemy sól morską i oliwę. Mieszankę nakładamy na ciało, intensywnie masujemy i spłukujemy. Dla uzyskania lepszego efektu na ciało nakładamy udrniające serum „Zielona kawa”.

3. Peeling wygładzający – z olejem malinowym i brązowym cukrem

Przygotowanie:
Kawę zaparzamy, studzimy fusy, mieszamy z brązowym cukrem i olejem. Nawilżone ciało intensywnie masujemy słodką maieszanką, a następnie spłukujemy. Dla uzyskania lepszego efektu na ciało nakładamy ujędrniające serum „Zielona kawa”.

4. Peeling rozgrzewający – z cynamonem i imbirem

Przygotowanie:
Kawę zaparzamy w dzbanuszku i studzimy fusy. Do kawy dodajemy pozostałe składniki, mieszamy, a następnie nakładamy na wybraną część ciała i przez kilka minut masujemy. Następnie owijamy szczelnie ciało folią spożywczą, przykrywamy kocem i pozostawiamy na 30-60 min. Po godzinie peeling zmywamy i nakładamy ujędrniające serum „Zielona kawa”.

Peeling kawowy przeprowadzany systematycznie znacząco poprawia krążenie i opóźnia starzenia się skóry.