Najdroższe! Dziś post z serii informacyjno-naukowej. Na tapetę bierzemy kolejny składnik – LUKRECJĘ, z którą idzie GŁADKO.
To zioło sprawdza się w naszych kosmetykach od wielu lat i w niejednym produkcie naszej marki!
A oto wyjaśnienie, dlaczego warto używać kosmetyków z lukrecją w składzie:
Właściwości lukrecji znane są niemal od zarania dziejów – wówczas jej wyciągi stosowało się w ziołolecznictwie. Od pewnego czasu doceniania jest także w kosmetologii.
Wyciąg z lukrecji zawiera kwasy organiczne i flawonoidy, które posiadają silne właściwości wiązania wody w skórze. Co się z tym wiąże? Świetnie nawilża naszą skórę, a ponadto ma działanie kojące – przyspiesza gojenie ran i łagodzi wszelkie obrzęki!
W związku z czym, kosmetyki z lukrecją polecane są cerom: suchej, wrażliwej i skłonnej do naczynek, lecz nie tylko! Ponieważ nawilżenia nigdy dość, a nasza skóra to „pijaczka”, warto dbać o jej regularne nawilżenie (kluczem do nawilżenia jest działanie od wewnątrz – picie odpowiedniej ilości wodyoraz od zewnątrz – odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji skóry). To doprowadzi do tego, że skóra będzie pięknie lśnić i zdecydowanie wolniej się starzeć✨.
Ponadto, lukrecja gładka ma również właściwości bakteriobójcze, dlatego świetnie sprawdzi się też przy pielęgnacji skór z tendencją do trądziku oraz tłustych.
W produktach naszej marki, lukrecję gładką znajdziesz między innymi w mleczku do demakijażu, żelu i toniku do cery suchej, czy też balsamie do ciała .