Emulgowanie oleju to nic innego jak umycie włosów odżywką, zaraz po zakończonym olejowaniu. Chodzi dokładniej o nałożenie odżywki na włosy, na których nałożony jest uprzednio olej. Połączenie: odżywka + olej łączą się ze sobą, co doprowadza do tak zwanego emulgowania.

 

Co jest główną zaletą takiego działania?

 

Przede wszystkim to, że zmycie oleju w ten sposób zapobiega przesuszeniu i zniszczeniu pasm naszych włosów. To świetna alternatywa dala zmycia tłuszczu metodą tradycyjną, a więc z wykorzystaniem szamponu, który niemal każdorazowo zawiera silne substancje myjące – a to doprowadza do efektu przeciwnego temu, który dzięki olejowaniu chcemy uzyskać, tj. przesuszeniu włosów.

 

Ponieważ odżywki do włosów Fitomed mają właściwości nawilżające, a przy tym nie obciążają, zalecamy je do łączenia ich w zabiegu emulgowania oleju. Odżywki do włosów Fitomed znajdziesz tutaj >>>.

 

Aby wykonać zabieg emulgowania, w pierwszej kolejności należy oczywiście dokonać olejowania. Jak olejować włosy?

 

  1. Wybierz odpowiedni olej – w naszej ofercie znajdują się oleje, które mogą odpowiadać potrzebom Twoich włosów, a dokładniej ich porowatości. Znajdziesz je tutaj >>>.
  2. Odpowiedni olejek nałóż na suche lub mokre pasma włosów (tzw. „podkładem” do olejowania na mokro świetnie sprawdzają się mgiełki i hydrolaty. Mgiełki Fitomed >>> oraz hydrolaty Fitomed >>> znajdziesz tutaj.
  3. Naolejowane uprzednio włosy przykryj ręcznikiem lub czepkiem.
  4. Trzymaj je w ten sposób przez co najmniej godzinę, a zasadniczo najlepiej byłoby przez kilka godzin.
  5. Następnie: dokonaj emulgowania oleju. Opłucz włosy ciepłą wodą (możesz pominąć ten krok, gdy Twoje włosy są suche i zniszczone). W kolejnym kroku nałóż na głowę większą porcję odżywki, dokładnie ją rozprowadzając – zarówno na włosach, jak i skórze głowy. Rozmasuj całość tak, by odżywka i olej połączyły się. Potrzymaj tę mieszankę na głowie przez kilkanaście minut.
  6. Po upływie w.w. czasu dokładnie spłucz produkty.

 

  • Jeśli masz włosy z tendencją do przetłuszczania się, umyj włosy szamponem Fitomed >>>, które są bez szkodliwych SLS-ów.
  • Jeśli masz włosy suche i zniszczone, możesz ponownie umyć swoje włosy odżywką.
  • Jeśli masz włosy normalne, spłukanie odżywki i oleju będzie ostatnim krokiem.

 

Przyjemnego emulgowania! :)