Czynniki zewnętrzne i mechaniczne sprawiają, że woda zawarta we włosach po prostu znika, co sprawia, że tracą one zdrowy wygląd i blask.

Humektanty to nic innego jak substancje silnie nawilżające. Nawilżacze te odpowiadają więc za odpowiednie nawilżenie – skóry twarzy czy skóry ciała, ale co istotne – włosów. Humektanty stanowią istotną grupę składników, występują one w niemal wszystkich kosmetykach, których funkcją jest nawilżenie skóry i włosów. A jak wiadomo, nawilżenia nigdy dość.

Dziś więc słów kilka na temat humektantów w odżywkach do włosów Fitomed

Z czym wiąże się zbyt wiele humektantów?

Napuszonymi włosami, które trudno jest rozczesać i bardzo często się plączą.

Z czym wiąże się za mała ilość humektantów?

Włosami suchymi, szorstkimi i oklapniętymi, tj. przy nasadzie skóry, bez blasku.

Jak stosować humektanty?

Humektanty reagują na wilgotność powietrza. Co o znaczy? Przede wszystkim to, że podczas deszczu czy dużej wilgotności powietrza, pasma włosów pochłaniają wodę i wówczas zaczynają się puszyć. Wówczas dobrą decyzją jest umycie włosów bez/z mniejszą ilością humektantów.

Po umyciu włosów humektantem, warto pamiętać o domknięciu pielęgnacji włosów tzw. emolientem (jednym z trzech składników najistotniejszych w pielęgnacji włosów, pośród humekatnów i protein). Emolienty stoją „na przeciw” humektantów, dzięki czemu są odpowiedzialne za utrzymacie odpowiedniego poziomu nawilżenia – czy to skóry, czy włosów.

Przykłady humektantów w kosmetykach

  • miód,
  • kwas mlekowy,
  • sorbitol
  • gliceryna,
  • aloes,
  • pantenol,
  • betaina.

Jesteśmy zwolennikami świadomej, naturalnej pielęgnacji. Dlatego też w naszych odżywkach do włosów znalazły się humektanty – znajdziecie je w każdej z nich! Wszystkie odżywki znajdują się na stronie https://sklep.fitomed.pl/pl/c/Odzywki-do-wlosow/62