Jesteśmy przeszczęśliwi i dumni, że w końcu możemy to napisać: Maseczka k+k powróciła! Co się zmieniło? Wyłącznie opakowanie! Formuła jest wciąż ta sama: sprawdzona i uwielbiana przez wiele z Was. Dziewczyny, jeśli jeszcze nie znacie naszej kultowej maseczki k+k, zachęcamy do przeczytania opinii o tym kosmetyku na portalu wizaż.pl: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,60315,fitomed-maseczka-peeling-k-k.html – opinie mówią same za siebie. Aż 67 „HITÓW wszech czasów”!

 

Oczywiście, żeby tradycji stało się zadość, oto dokładny opis maseczki-peelingu, wraz z zaleceniami co do stosowania.

 

Maseczka-peeling K+K (kwas mlekowy+korund) jest unikalnym kosmetykiem z alfa-hydroksykwasem mlekowym o właściwościach złuszczających naskórek i redukujących zaskórniki.

 

Dokładny opis składników: Przede wszystkim warto na początek dodać, że sekretem naszej maseczki jest… prozy skład. Ta pielęgnacyjna perełka zawiera raptem trzy składniki, a siła jej działania jest nieoceniona. Są to:

  1. Korund – bardzo twardy minerał. W maseczce zastosowano zmikronizowane, regularne drobinki, które doskonale złuszczają naskórek.
  2. Kwas mlekowy – utrzymuje niskie pH (około 3-4), które zapobiega namnażaniu się bakterii odpowiedzialnych za trądzik. Rozluźnia wiązania korneocytów i delikatnie oczyszcza naskórek ze zrogowaciałych komórek.
  3. Kwas hialuronowy – nawilża, wygładza i przywraca cerze promienny wygląd.

 

Komu ją dedykujemy i jakim działaniem się charakteryzuje?

 

Maseczkę przeznaczamy cerom tłustym, ze skłonnością do powstawania zaskórników: zarówno otwartych, jak i zamkniętych*. Maseczka-peeling K+K działa złuszczająco: pozbywa się wierzchniej warstwy naskórka, odblokowuje zatkane pory i skutecznie redukuje zaskórniki.

 

Sposób użycia: przed nałożeniem maseczki umyj twarz delikatnym żelem ziołowym do cery tłustej Fitomed. Zamknij oczy i na wilgotną skórę nałóż odpowiednią ilość maseczki. Małymi kolistymi ruchami, delikatnie pocierając, wykonaj peeling. Na co uważaj: korund nie powinien trafić do oczu, a koliste ruchy nie powinny być gwałtowne. Po peelingu dokładnie umyj twarz letnią wodą. Nie stosuj na czynne wykwity trądzikowe (ryzyko rozniesienia bakterii po całej twarzy). Stosuj 1–2 razy w tygodniu.

*Zaskórniki otwarte mają czarny lub ciemnobrązowy kolor, najczęściej występują na czole, brodzie i nosie. Powstają, gdy dochodzi do zastoju sebum i jego utlenienia. Z kolei zaskórniki zamknięte przypominają podskórne grudki, a ujścia mieszków gruczołów łojowych nie są widoczne

Naszą nową (ale nie do końca nową, a przede wszystkim kultową) maseczkę K+K znajdziecie na stronie https://bit.ly/36EQPO4. Zapraszamy!